Достапни линкови

logo-print

Во пожар во руска воена база загинаа пет војници


Во пожар во воената база Тамбов во Русија загинаа петмина војници. Се претпоставува дека се уништени и тајни безбедносни документи, бидејќи во пожарот изгорел голем дел од зградата во која се наоѓало оделението на надворешната известувачка служба, пренесува новинската агенција Риа новости. Заменик министерот за одбрана Алексеј Кузњецов пристигнал во базата да ги утврди причините за пожарот.
XS
SM
MD
LG