Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов од утре во посета на Германија


Претседателот Ѓорге Иванов од утре до 17 септември ќе престојува во официјална посета на Германија, на покана од германскиот претседател Хорст Келер.
Македонскиот претседател, во Берлин, покрај со својот домаќин Келер, ќе се сретне и со претставници на Парламентот и на германската владa.

XS
SM
MD
LG