Достапни линкови

logo-print

Боливија купува претседателски авион од Русија


Боливија одлучи да купи претседателски авион од Русија, откако Москва понуди да отвори центар за одржување на авиони во оваа јужноамериканска држава. Авионот Антонов има сателитски телефон, интернет врска и соба за состаноци и чини 30 милиони долари. Во моментов, боливискиот претседател лета со американски авион произведен во седумдесетите години.

XS
SM
MD
LG