Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Багдад


Најмалку тројца луѓе загинаа во две експлозии во близина на еден шиитски храм и на најголемата воена база во централен Багдад. Според дел од агенциите, најмалку 35 луѓе се повредени во нападот.
Според статистиката на ирачките власти, во август загинале 456 ирачани, од кои 393 цивили.
XS
SM
MD
LG