Достапни линкови

logo-print

Иран тврди дека нема да произведе атомска бомба


Иранскиот министер за одбрана Ахмад Вахиди денеска повтори дека Иран нема намера да произведе нуклеарно оружје, бидејки, како што рече, оружјето за масовно уништување не е во согласност со нивната религија. Иран тврди дека неговата нуклеарна програма е за мирољубиви цели, но големите сили сметаат дека има намера да произведе атомска бомба.
XS
SM
MD
LG