Достапни линкови

logo-print

Израел вложи протест до ОН за ракетите од Либан


Израел денеска соопшти дека вложил протест до Обединетите Нации откако вчера од јужен Либан беа истрелани две ракети на негова територија. Истовремено, Израел се закани дека жестоко ќе одговори доколку инцидентот се повтори и побара од владата на Либан да превземе мерки. Посматрачи на Обединетите Нации се распоредени на границата меѓу Либан и Израел и јавуваат дека денеска таму е мирно.
XS
SM
MD
LG