Достапни линкови

logo-print

Украинската народна банка под истрага


Украинските власти соопштуваат дека народната банка на земјата е под истрага за злоупотреба ба децетици милиони долари. Министерот за внатрешни работи на Украина Јуриј Луценко вели дека службеници од банката се осомничени за „разграбување“ на пари, што биле наменети за подршка на украинската валута погодена од кризата и за подршка на банкарскиот сектор.
XS
SM
MD
LG