Достапни линкови

logo-print

Либанскиот премиер се повлекува од функцијата


Либанскиот премиер Саад Харири изјави дека се повлекува од функцијата, откако 10 недели неуспешно се обидуваше да формира влада со опозициските партии.
Неговиот потег следи откако опозицијата предводена од Хезболах го отфрли предлогот за заедничка влада.
XS
SM
MD
LG