Достапни линкови

logo-print

Побарувачката на нафта поголема од очекуваното


Падот на глобалната побарувачка на нафта, годинава ќе биде помал од претходните прогнози, а во 2010 потрошувачката ќе порасне благодарејќи на стабилизацијата на светската економија, оценува Меѓународната агенција за енергија. Тие проценуваат дека годинава ќе се потроши 2,2 отсто нафта помалку од минатата година.
XS
SM
MD
LG