Достапни линкови

logo-print

Во иранските постизборни немири загинале 36 луѓе


Командантот на иранската револуционерна гарда вели дека во постизборните немири во Иран загинале 36 луѓе. Тој вели дека тројца од загинатите починале во затворот Кахризак. Опозицијата тврди дека во протестите загинале 72 луѓе.
XS
SM
MD
LG