Достапни линкови

logo-print

Обама повика на реформа во здравствотоАмериканскиот претседател Барак Обама оцени дека големите трошоци за здравствено осигурување се коренот на американскиот буџетски дефицит. Во говорот во Конгресот, повика на реформи во здравството во кои ќе биде вклучена можноста за здравствено осигурување и за оние што го немаат.
XS
SM
MD
LG