Достапни линкови

logo-print

Груевски не ја прифати оставката на Јанакиески


Македонскиот премиер Никола Груевски не ја прифати оставката на министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, која тој ја понуди како морален чин поради бродската несреќа во саботата во Охрид. Премиерот Груевски, потврдија за МИА владини претставници, решил да не ја прифати оставката, водејќи се од реалната и фактичка состојба која не укажува на одговорност на министерот, а која е поткрепена и од мислењата на експертите и водејќи се од препораката на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.
XS
SM
MD
LG