Достапни линкови

logo-print

Албанските социјалисти најавуваат општонародни протести


По одлуката да ја бојкотира работата на албанскиот Парламент, опозициската Социјалистичка партија на Албанија најави организирање „општонародни протести“ со барање за спроведување истрага за изборите од 28 јуни. Според партијата, на изборите е „деформирана волјата на гласачите, па институциите кои произлегоа од нив се нелегитимни“.
XS
SM
MD
LG