Достапни линкови

logo-print

Чавез сака сојуз со Белорусија


Претседателот на Венецуела Уго Чавез изрази задоволство од добрите односи на неговата земја со Белорусија и изјави дека двете земји може да формираат сојуз. Според соопштението од кабинетот на претседателот на Белорусија, Чавез зборувал за „потребата од создавање нов сојуз на републики“.
Чавез треба да ја заврши посетата на Белорусија денеска, по што заминува во Русија. Предвидено е утре да се сретне со рускиот премиер Владимир Путин и со претседателот Дмитриј Медведев.
XS
SM
MD
LG