Достапни линкови

logo-print

Претепан руски новинар


Руски новинар кој го критикуваше справувањето со неодамнешната несреќа во сибирската хидрелектрана вели дека, денеска, бил претепан од непознати напаѓачи.
Новинарот Михаил Афанасјев тврди дека властите ја кријат вистината за несреќата во која загинаа 74 луѓе.

XS
SM
MD
LG