Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски на економски самит во Кина


Македонскиот премиер Никола Груевски престојува во Кина каде што ќе учествува на состанокот на Светскиот економски форум што од утре до 12 септември ќе се одржи во кинескиот град Далиан. Состанокот на кој ќе учествуваат повеќе од 1.300 учесници од 86 земји ќе го отвори кинескиот премиер Вен Џиабао. Премиерот Груевски ќе има обраќање в сабота во рамките на панелот во врска со влијанието на економската криза врз вработеноста
XS
SM
MD
LG