Достапни линкови

logo-print

Српскиот премиер во посета на Финска


Премиерот на Србија Мирко Цветковиќ денеска ќе престојува во Финска, каде што со највисоките претставници на таа земја ќе разговара за интеграцијата на Србија во ЕУ, билатералните односи и за економската соработка. Цветковиќ ќе ја посети и финската компанија Нокиа, каде што со раководството ќе разговара за проширување на соработката со Србија.
XS
SM
MD
LG