Достапни линкови

logo-print

Грузија го ослободи турскиот капетан на брод


Грузија го ослободи турскиот капетан на брод, што претходно го осуди на 24 години затвор. Турчинот беше осуден поради тоа што превезувал нафта кон Абхазија и со тоа го прекршил ембаргото што Грузија и го наметна на таа сепаратистичката област.
Неговото ослободување коинцидира со посетата на турскиот министер за надворешни работи Ахмед Давутоглу на Грузија.

XS
SM
MD
LG