Достапни линкови

logo-print

Продолжува мораториумот за смртни казни во Русија


Кремљ соопшти дека ќе продолжи мораториумот за извршување на смртни казни во Русија. Оваа реакција следува откако руското издание на магазинот Њузвик објави дека руските власти размислуваат за укинување на мораториумот. Русија го стопираше извршување на смртните казни кога се вклучи во Советот на Европа во 1996 година.

XS
SM
MD
LG