Достапни линкови

logo-print

ЕУ бара Иран да се воздржува од егзекуциите


Европската унија го повика Иран да не го извршува планираното погубување на тројца луѓе осудени за кривични дела што ги направиле како малолетници.
Организацијата за заштита на човековите права Амнести интернејшнал вели дека Иран погубува малолетни деликвенти, повеќе од која било друга држава.
XS
SM
MD
LG