Достапни линкови

logo-print

Нема да се одржи „Макфест“


Нема да се одржи годинешното издание на фестивалот „Макфест“, бидејќи организаторот не успеал да ги обезбеди потребните финансиски средства, соопштува организаторот. Одржувањето на фестивалот беше неизвесно откако владата му ја одзема лиценцата за вршење шпедитерска дејност на Фершпед – главниот спонзор на манифестацијата.

XS
SM
MD
LG