Достапни линкови

logo-print

Загинаа четворица американски војници во Ирак


Четворица американски војници загинаа денеска во Ирак, соопштува американската армија. Тројца војници загинале кога покрај нивната патрола експлодирала импровизирана бомба, во северен Ирак. Во друг бобмашки напад во Багдад, загина еден американски војник.
XS
SM
MD
LG