Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во Ирак


Четворица полицајци загинаа во бомбашки напад над полициска патрола, во провинцијата Киркук во Ирак. Во друг бомбашки напад над возило на министерството за здравство во Багдад, загина најмалку еден човек, а шестмина други се повредени.
XS
SM
MD
LG