Достапни линкови

logo-print

Меркел ќе ја објаснува државната стратегија за Авганистан


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска пред парламентот ќе ја објасни државната стртегијата за Авганистан. До нејзиното обраќање доаѓа во критичен момент, по смртоносниот напад на НАТО во Авганистан минатата недела, што беше побаран од германски командант. Авганистанските организации за човекови права објавија дека во нападот загинале 70 цивили.
XS
SM
MD
LG