Достапни линкови

logo-print

Американски ракетен напад во Пакистан


Најмалку 4 луѓе загинаа, а шестмина се повредени во американски ракетен напад врз милитантите на границата со Авганистан, соопштуваат пакистанските воени власти. Тие велат дека повеќето од убиените се талибански борци. Американската армија не го потврдила нападот.

XS
SM
MD
LG