Достапни линкови

logo-print

УНИЦЕФ го критикува протерувањето на нивниот портпарол


УНИЦЕФ ја критикуваше одлуката на владата на Шри Ланка да го протера нивниот портпарол, поради неговите коментари по завршување на граѓанската војна, во мај. Според УНИЦЕФ одлуката е неприфатлива.
Владата на Шри Ланка го протера портпаролот на УНИЦЕФ Џемс Елдер зашто, според нив, тој бил пристрасен кон Тамилските тигри.

XS
SM
MD
LG