Достапни линкови

logo-print

Иран нема да преговара за нуклеарната програма


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави денеска дека Иран ќе продолжи со нуклеарните активности и нукогаш нема да преговара за неговите, како што рече, очигледни права. На прес конференција во Техеран, Ахмадинеџат изрази готовност за преговори со светските сили, но само за глобалните предизвици.
XS
SM
MD
LG