Достапни линкови

3 лица загинаа во Кабул


Тројца цивили загинале, а две деца биле повредени, кога нивната куќа во Кабул била погодена со ракета, соопшти авганистанската полиција. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG