Достапни линкови

logo-print

Книга на жалост во бугарската амбасада во Скопје


Денеска во амбасадата на Република Бугарија во Скопје ќе биде отворена книга на жалост за загинатите во несреќата во Охридско езеро. При потонувањето на бродот „Илинден“ во саботата, загинаа петнаесетмина бугарски државјани, а повредените патници се надвор од животна опасност. Денеска во Бугарија е ден на жалост.
XS
SM
MD
LG