Достапни линкови

logo-print

Во нападот на НАТО во Авганистан има повредени цивили


Американскиот командант во Авганистан Стенли Меккристал рече дека е сигурен оти меѓу повредените во воздушниот напад на НАТО во земјата имало и цивили. Претходно, меѓународните сили во Авганистан ги негирааа наводите дека истрагата за воздушниот напад на украдени цистерни, при кој загинаа педесетина луѓе, покажува оти наредбата за нападот била спротивна на правилата на НАТО.
XS
SM
MD
LG