Достапни линкови

logo-print

Иран разви пресретнувач на „невидливи“ ракети


Иран разви систем за пресретнување на „невидливи“ крстосувачки ракети, рече командантот на иранската противвоздушна одбрана генерал Ахмад Микани. Тој рече дека армијата сега е способна да ги открие и уништи „невидливите“ ракети.
Крстосувачките ракети се конструирани да летаат ниско над земја за да не може да бидат забележани на радар.
XS
SM
MD
LG