Достапни линкови

logo-print

Индиската претседателка во посета на Таџикистан


Индиската претседателка Пратиба Патил денеска треба да ја започне тридневната посета на Таџикистан. Таа треба да се сретне со таџикистанскиот претседател Емомали Рахмон и да учествува на прославата на денот на независноста на Таџикистан - 8 септември.

XS
SM
MD
LG