Достапни линкови

logo-print

Расни судири во Велика Британија


Британската полиција уапсила 90 луѓе, по расистички мотивираните судири во Бирмингем, соопштува полицијата. Според нив, до насилството дошло кога Англиската лига за одбрана која протестирала против екстремистичкиот ислам во Британија се судрила со групи на антифашистички активисти и младинци од јужноазиско потекло.
XS
SM
MD
LG