Достапни линкови

logo-print

Советник на Обама си поднесе оставка


Еден од советниците за заштита на животна средина на американскиот претседателот Барак Обама си поднесе оставка, поради неговите претходни контроверзни изјави на сметка на републиканците, соопштува Белата куќа.
Портпаролот на Белата куќа информира дека советникот Ван Џонс ќе продолжи да работи во администрацијата, но на друго работно место.
XS
SM
MD
LG