Достапни линкови

logo-print

Киднапиран новинар на Њујорк Тајмс во Авганистан


Авганистанските власти соопштуваат дека Талибанците денеска киднапирале новинар на Њујорк Тајмс. Новинарот и неговиот преведувач биле киднапирани додека биле во посета на местото каде што НАТО бомбардираше цистерни со гориво, украдени од Талибанците.
Портпаролот на Талибанците, за германската новинска агенција ДПА, го потврдил киднапирањето.
XS
SM
MD
LG