Достапни линкови

logo-print

Ирански опозициски лидер повика на нови протести


Иранскиот опозициски лидер Мир Хосеин Мусави ги повтори наводите дека јунските претседателски избори беа наместени и повика на продолжување на протестите. Повикот на Мусави доаѓа два дена откако иранскиот парламент прифати најголем дел од предложените кандидати за министри во владата на претседателот Ахмадинеџад.


XS
SM
MD
LG