Достапни линкови

logo-print

Убиени тројца бунтовници во Ингушетија


Безбедносните сили во јужната руска република Ингушетија убија тројца бунтовници, меѓу кои и еден од луѓето осомничени за организирање на неуспешниот атентат на претседателот на републиката, соопштуваат властите. Полицијата вели дека бунтовниците загинале во престрелката, која настанала откако почнале да пукаат кон полицајците што ги сопреле.

XS
SM
MD
LG