Достапни линкови

logo-print

Продолжува министерскиот состанок на ЕУ


Во Стокхолм продолжува дводневниот состанок на шефовите на дипломатиите на Европската унија на кој главни теми се Блискиот Исток, Авганистан и заедничката надворешна политика на Унијата. Во Стокхолм е и македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски кој, на маргините на состанокот, со шефот на дипломатијата на Естонија Урмас Пает ќе потпише Протокол за соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG