Достапни линкови

logo-print

Ирак распоредува полицајци на границата со Сирија


Ирак соопшти дека почнал да распоредува илјадници полицајци на границата со Сирија за да спречи преминување милитанти кои извршуваат напади на ирачка територија. Официјален Багадад ги обвини сунитските милитанти, стационарни во Сирија, дека биле инволвирани во нападот пред ирачката влада на 19 август во кој загинаа околу 100 луѓе.
XS
SM
MD
LG