Достапни линкови

logo-print

Чавез во посета на Иран


Претседателот на Венецуела Уго Чавез пристигна во Техеран на разговори со иранските власти. Тој им оддаде признание за нивните напори да им се спротивстават на, како што рече, западните сили кои сакаат да го дестабилизираат Иран. Чавез претходно престојуваше во Сирија каде што изјави дека Израел бил агент на американскиот империјализам. По Иран Чавез ќе ги посети Русија и Белорусија.
XS
SM
MD
LG