Достапни линкови

logo-print

САД загрижени за цивилните жртви во Авганистан


Американската Бела Куќа изрази голема загриженост околу извештаите дека авганистански цивили биле меѓу убиените во американскиот воздушен напад врз конвој со цистерни за нафта кој бил грабнат од талибанците. НАТО претходно најави целосна истрага за инцидентот што се случи вчера во провинцијата Кундуз а во кој загинале над 90 луѓе.
XS
SM
MD
LG