Достапни линкови

logo-print

Белата Куќа против нови еврејски населби на Западниот Брег


Белата Куќа изрази жалење од плановите на Израел до изгради нова населба за еврејските доселеници на Западниот Брег. Во соопштението се вели дека тоа не е во согласност со определбата на Израел за обновување на мировниот процес.
XS
SM
MD
LG