Достапни линкови

logo-print

Три милитанти убиени во Узбекистан


Полицијата во Узбекистан соопшти дека за време на престрелките мината недела во Ташкент убила три милитанти тренирани во странство. Провладините медиуми повикувајки се на канцеларијата на Главниот Јавен Обвинител јавија дека станувало збор за специјална операција против терористи поврзани со серија убиства во Узбекистан.
XS
SM
MD
LG