Достапни линкови

logo-print

Кабинетот на Ахмадинеџат доби подршка и од ХаменеиИранскиот врховен верски лидер Ал Хаменеи побарал од законодавците да го одобрат кабинетот на претседателот Махмуд Ахмадинеџат. Иранскиот парламент вчера одобри 18 од 21 министер што ги предложи Ахмадинеџат.
XS
SM
MD
LG