Достапни линкови

logo-print

Велика Британија нема да се повлекува од Авганистан


Британскиот премиер Гордон Браун во денешниот говор во Лондон потврди дека британските сили ќе останат во Авганистан се додека авганистанците не бидат способни да ја превземат одговорноста за безбедноста во земјата. Обраќањето на Браун доаѓа во време кога британската јавност е се по скептична во врска со учеството на британските сили во операциите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG