Достапни линкови

logo-print

Малики бара независна истрага за експлозиите во Багдад


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики побара од Советот за безбедност на Обединетите Нации формална истрага за серијата експлозии во Багдад во минатиот месец, во кои загинаа 95 луѓе. Ирачките шиити за експлозиите ги обвинија приврзаниците на Баат партијата и сунитските екстремисти.
XS
SM
MD
LG