Достапни линкови

logo-print

Финална фаза на збогатувањето на осиромашен ураниум во Северна Кореја


Северна Кореја влезе во финална фаза на збогатувањето осиромашен ураниум, јавија северно корејските државни медиуми. Тестот за збогатување осиромашен ураниум бил успешно изведен и процесот е во последна фаза, наведуваат медиумите. Обединетите нации наложија санкции по нуклеарниот тест на Пјонгјанг во мај годинава.
XS
SM
MD
LG