Достапни линкови

logo-print

Отворено Биеналето на млади уметници


Четиринаесеттото Биенале на млади уметници од Европа и од Медитеранот насловено „Седум порти“ синоќа свечено беше отворено на плоштадот „Македонија“ во Скопје. На манифестацијата под мотото „Уметноста ќе најде начин“, учествуваат повеќе од 700 млади уметници на возраст од 18 до 30 години од 48 земји.
XS
SM
MD
LG