Достапни линкови

logo-print

Нема референдум за црква на плоштад


Советниците на Општина Центар ја отфрлија граѓанската иницијатива за распишување референдум за изградба на верски објекти на плоштадот Македонија.
Според советниците на ВМРО-ДПМНЕ потписите од оваа граѓанска иницијатива требало да се собираат во подрачните единици на министерството за правда. Иницијативата на опозиционата СДСМ за референдум беше отфрлена.

XS
SM
MD
LG