Достапни линкови

logo-print

Одбиена тужбата за нарушен углед на чеченскиот претседател


Руските правосудни власти ја одбија тужбата на чеченскиот претседател Рамзан Кадиров против директорот на организацијата за заштита на човековите права Меморијал, Олег Орлов. Кадиров го тужеше Орлов поради нарушување на угледот и бараше 300 илјади долари оштета, зашто на интернет страницата на организацијата, Орлов објави дека Кадиров стои зад убиството на нивната активистка Наталија Естемирова.
XS
SM
MD
LG